Search

REACH 2018: Registreerimisdokumentide esitamine

REACH 2018: Registreerimisdokumentide esitamine

Registreerimistoimiku saatmine kogu vajaliku teabega Euroopa Kemikaaliametile (ECHA) on REACH-kohase eduka registreerimise viimane etapp. Toimik saadetakse elektrooniliselt ameti turvalise IT-süsteemi REACH-IT kaudu. Selles etapis pakume ettevõtetele vahendite täiskomplekti 23 ELi keeles, mis aitab registreerida ained tähtajaks 31. mai 2018.

Helsingi, 29. november 2016. Aine registreerimistoimiku esitamine on ECHA REACHi 2018. aasta tegevuskava kuues ja viimane ettevalmistav etapp. Esitav ettevõte saab registreerimisnumbri pärast seda, kui toimik on läbinud mitu ECHA kontrolli ning ettevõte on maksnud registreerimistasu. Seejärel saab ettevõte jätkata aine seaduslikku tootmist ja/või müüki turul.

ECHA veebilehel on edukaks esitamiseks vajalike etappide praktilised nõuanded ning teave edasise kohta. REACH-toimikute koostamise käsiraamatud on samuti saadaval 23 ELi keeles.

Alates 2015. aasta juunist on ECHA avaldanud praktilisi nõuandeid eri etappide kohta, mille ettevõtted peavad registreerimisel läbima. See materjal on nüüd valmis. Kõigil ettevõtetel palutakse järgida REACH 2018 tegevuskava veebilehtedel olevaid etapiviisilisi juhiseid ning kiirustada ettevalmistusi.

Taust

Viimane REACH-registreerimise tähtpäev on 31. mai 2018. See kehtib ettevõtetele, kes toodavad või impordivad keemilisi aineid vähe, koguses 1–100 tonni aastas.

ECHA REACH-tegevuskavas 2018 jagatakse registreerimine seitsmesse etappi ning kirjeldatakse iga etapi vahe-eesmärke ja tuge, mida ECHA kavatseb registreerijatele pakkuda.

Ettevõtted peaksid hakkama varakult toimikuid ette valmistama. Kõik selleks vajalikud materjalid on ECHA veebilehe jaotises „REACH 2018“.

Lisateave

REACH 2018 teemaline veebileht, infograafik ja teabeleht

http://echa.europa.eu/et/reach-2018  

Kõik REACH 2018. aasta tegevuskava veebiseminarid

https://echa.europa.eu/support/training-material/webinars/reach-2018-webinars  

Tugi – registreerimistoimiku esitamine

https://echa.europa.eu/support/registration/submitting-your-registration-dossier  

Tugi – esitamisest otsuseni

https://echa.europa.eu/support/registration/from-submission-to-decision  

REACH-toimikute koostamise käsiraamatud

https://echa.europa.eu/manuals  

Euroopa Liidu kemikaaliõigusaktide põhiteave

http://echa.europa.eu/support/getting-started  

ECHA uudiskiri – REACH

http://newsletter.echa.europa.eu/et/home/-/newsletter/tag/reach  

Taustteave meediale

http://echa.europa.eu/et/press/press-material/pr-for-reach-2018  

REACH 2018 LinkedIn-is

https://linkedin.com/company/reach-2018  

Twitter #REACH2018

https://twitter.com/hashtag/reach2018